Kadangi retas yra susidūręs su psichologiniu konsultavimu, būna truputį sunku įsivaizduoti, ko galima tikėtis. Žemiau pateikiami keli svarbūs aspektai, padėsiantys susiorientuoti:

Ne visada į susitikimą būtina atsinešti konkrečią temą arba intensyvų jausmą

Neretai rimti terapiniai pokyčiai įvyksta tuomet, kai intensyviausias skausmas atslūgęs ir, atrodo, kad nebėra, apie ką kalbėti. Kai klientas yra stipriai prislėgtas sunkių išgyvenimų, sesijos metu koncentruojamasi į palaikymą, tačiau kai žmogus jaučiasi stiprus – jis pajėgus pažvelgti į savo trūkumus ir juos priimti, bei vėliau keistis.

Galite ir nesutikti su psichologu

Sesijos turėtų būti saugi erdvė išsakyti savo jausmus, įskaitant susierzinimą, pyktį ar nuobodulį. Gyvenime neretai esame linkę nuslėpti „nepatogius“ jausmus, vengti konflikto ir tiesiog išeiti iš santykio, vos tik mums kažkas nepatinka. Konsultacijos gali suteikti erdvės naujai patirčiai – išsakyti savo jausmus, konfrontuoti, atrasti sprendimus ir tokiu būdu perkelti santykį į gilesnį lygmenį. Tuo pačiu, atvirumas padeda psichologui geriau pažinti Jūsų vidinį pasaulį.

Kartais gali būti sunku

Keistis nėra lengva. Pokyčiai bet kurioje srityje reikalauja sąmoningumo, laiko ir darbo: ar tai būtų sportas, sveika mityba ar karjera. Todėl kartais į konsultacijas norėsis eiti su džiaugsmu ar viltimi, kad po to bus lengviau. Tačiau kartais bus ir sunkių akimirkų. Jeigu psichologas sukėlė nemalonų jausmą, pasitikrinkite, gal tai dėl to, kad jis paskatino suprasti kažką nelabai malonaus…?

Nieko tokio nutraukti konsultavimą

Kartais kyla noras nutraukti konsultacijas. Labai naudinga tai aptarti kartu su savo specialistu. Sąmoningas psichologas nemėgins Jūsų sulaikyti, tačiau jis gali padėti suprasti tokio noro priežastis: galbūt artėjate prie temų, kurių nesinori liesti arba paskutinės sesijos buvo intensyvios ir sukėlė nemalonių išgyvenimų. Žinoma, gali būti ir taip, kad Jūsų santykis išsisėmė arba toliau galite judėti savarankiškai ir susitikimus galima baigti. Šiuo atveju labai naudinga apibendrinti tai, kas buvo nuveikta, ir tokiu būdu užtvirtinti Jūsų bendrą darbą. Bet kuriuo atveju, psichologo durys Jums liks atviros.

Kada verta pamąstyti apie psichologo keitimą:

  • jaučiate atstumą tarp Jūsų, tarsi jis ne iki galo Jus girdi;
  • netgi po kelių konsultacijų nepastebite jokio progreso;
  • po kiekvienos sesijos jaučiatės sutrikę ir pasimetę.