Prieš kreipdamiesi į psichologą, įvertinkite savo galimybes: kiek laiko galite skirti konsultacijoms? Juk daugelis problemų neatsiranda per dieną ar dvi. Kiek esate pasirengę priimti atsakomybę už savo problemas bei jų sprendimą? Kiek esate pasirengę būti atviru sau ir psichologui?

Pamąstykite, kokio rezultato tikitės, ir iš ko suprasite, kad trokštamas pokytis vyksta?

Pasitikrinkite, ar Jūsų lūkesčiai yra realistiški. Pirmojo susitikimo metu psichologo tikslas yra surinkti kuo daugiau informacijos apie Jus bei Jūsų situaciją. Žinoma, jau po šio susitikimo turėtumėte jausti palengvėjimą, tačiau problemos sprendimo gali tekti palaukti.

Jeigu anksčiau lankėtės pas psichologą ar psichoterapeutą, prisiminkite, kas Jums buvo naudinga tų susitikimų metu? O kas neveikė? Dėl kokių priežasčių pasibaigė Jūsų bendravimas? Būtinai aptarkite tai su savo naujuoju specialistu.

Prieš konsultaciją ir po jos pasilikite sau šiek tiek laisvo laiko. Pertraukėlė prieš padės atsitraukti nuo kasdienio šurmulio ir persijungti į save. Laikas po konsultacijos suteiks erdvės pamąstyti apie tai, kas vyko susitikimo metu – apie ką kalbėjotės, kokie išgyvenimai iškilo, kokius jausmus kėlė psichologas, galiausiai, ar Jums šis susitikimas buvo vertingas.

Kaip suprasti, kad konkretus psichologas Jums tinka:

  • su juo jaučiatės girdimas ir suprastas;
  • matote palaipsninį progresą tikslo link;
  • retkarčiais jis/ ji iškelia nepatogių klausimų ar temų;
  • jis/ji padeda kažko išmokti arba daugiau sužinoti apie savo problemą, save;
  • su juo jaučiatės, kaip su lygiu.