Porų konsultavimas tarp kitų terapijos rūšių (individualios ar grupinės) kelia didžiausią nesaugumo jausmą. Visų pirma, dėl to, kad čia ateiname ne vieni. Partneris yra artimiausias žmogus, pažįstantis intymiausias mūsų dalis, net ir tas, kurias patiems sunku pripažinti. Jo ar jos akivaizdoje esame patyrę gražiausią ir, neretai, visiškai priešingą savęs versiją. „O kas jeigu apie tai bus priminta…?“.

Daugelis mūsų intensyviausius išgyvenimus patiriame romantiniame ryšyje. Šiuos žmones prisileidžiame arčiausiai širdies ir į juos sudedame visas viltis būti pamatytais, suprastais, atlaikytais bei mylimais. Šio žmogaus „ne“ gali būti sunkiausia išgyventi.

Galiausiai, dažniausiai į porų terapeutus kreipiamės tuomet, kai esame konflikte. Kai susiduria dvi tiesos. Ir iš kažkur giliai gali pasigirsti balsas „O kas, jeigu mano tiesa nebus palaikyta?“.

Visi šie niuansai porų terapiją daro labai jautria vieta. Tai taip pat yra viena priežasčių, dėl ko į porų terapeutą kreipiamasi tik tuomet, kai įtampa tampa nebepakeliama.

Po pirmos sesijos klientų prašau įsivertinti, ar jiems tinka dirbti kartu. Nusprendus tęsti susitikimus, įsipareigoti bent 5 susitikimams. Dažnu atveju užtenka iki 10 sesijų.